Parallax Slider

Optimum Su Teknolojileri

Su Hayattır! Hayatınız için optimum çözümler sunarız.

Learn More
Optimum Su Teknolojileri

Alkali İyonize Su ve Hava İyileştirme Sistemleri

.Alkali İyonize Su ve Hava İyileştirme Sistemleri

Learn More
Alkali İyonize Su ve Hava İyileştirme Sistemleri

Optimum Su Arıtma Cihazları

Optimum su arıtma cihazları.

Learn More
Optimum Su Arıtma Cihazları

Alkali Su Arıtma Cihazları

Alkali Stick Set

Alkali Stick Set

Alkali stick set kullandığınız her…
Sağlıklı ve Güvenli

Sağlıklı ve Güvenli

Ürünlerimizi WQ, NSF ve FDA…
Tezgahaltı alkalizer

Tezgahaltı alkalizer

Tezgahaltı alkali iyonize su (alkalizer)…
Alkali Sürahi

Alkali Sürahi

Alkali sürahi ile musluk suyunuzu…
Forest Air

Forest Air

Forest air ile ormanın dinlendirici,…
Arıtma Suları

Arıtma Suları

Arıtma suları 90'lı yıllardan itibaren…

Online Alışveriş

ONLINE ALIŞVERİŞ

Türkiye'nin ilk 7/24 online su arıtma alışveriş sitesi www.optisu.net ile ürünlerimizi 7 Bankanın kredi kartına peşin fiyatına taksit imkanları ile satın alabilirsiniz.

Satın Al

Suyunuzu değiştirin, hayatınız değişsin!

SUYUNUZU DEĞİŞTİRİN, HAYATINIZ DEĞİŞSİN!

Su deyip geçmeyin, hepimizin bildiği gibi insan vücudunun %60-70'i sudur ve bu su ortalama 6 haftada bir tükettiğimiz su ile yer değiştirir. Burada önemli bir gerçek vardır ki "Nasıl su içersek öyle oluruz!".

Tezgahaltı alkalizer

Tezgahaltı alkali iyonize su (alkalizer) üreten cihazımız uluslarası kuruluşlardan sertifikalı olup gönül rahatlığı ile cihazınızı kullanabilirsiniz

Alkali İyonize Su Nedir?

ALKALİ İYONİZE SU NEDİR?

Alkali iyonize su sudaki hidroksil (OH-) iyonların fazla olmasıdır. PH seviyesi ile ifade edersek alkali sular PH seviyesi 7'den yukarı olan sulardır. Alkali iyonize su ise su içerisinde bulunan kompleks minerallerin çözünmüş halde bulunmasıdır.

 

Other Services

Musluk suları genelde PH seviyesi 7 civarındadır ve dezenfeksiyon işlemi için klor kullanılmaktadır. Klor dezenfektan olarak etkili bir madde olduğu kadar insan sağlığı açısından da son derece zararlı kanserojen etki gösterebilen bir maddedir. Bu nedenle musluk sularının klordan şiddetle arındırılması tavsiye edilmektedir. Bir çok damacana ve şişe suyu da PH seviyesi 7'nin altında yani asidik tarafta kalmaktadır. Üstelik bir çok suda mineral bakımından oldukça fakirdir. Plastik şişeler bekleme yapıldığında ve ya uzun süre kullanıldığı vakit yine kanserojen etki gösterebilmektedir. Damacana suları kapağı açıldığı vakit su güvenilirliğini yitirmekte olup 24 saat içerisinde tüketilmediği vakit ileride ciddi sağlık problemlerine yol açabilmektedir.

90'lı yıllarda tekli, ikili, üçlü arıtma cihazları çok popüler olmuştu. Neredeyse hemen her evde bu tür arıtma cihazlarına rastlamak mümkündü. Uzun süre bakımı yapılmayan bu cihazlar tehlike saçmaktadır. Üstelik teknolojisi gereği kalsiyum magnezyum gibi değerleri mineralleri sudan alarak yerine diyetimiz için zararlı olan sodyum iyonunu suya salmaktaydılar. Günümüzde ters osmoz (reverse osmosis) adıyla bilinen teknoloji ise suda yararlı zararlı ayırt etmeksizin tüm maddeleri arıtarak saf su derecesine yakın su elde etmektedir. Kaliteli bir alkali filtre olmadan kullanılan bu sistemlerde uzun vadede insan sağlığına zararlı olabilmektedir. .

Piyasada bazı şişe ve damacana sularının alkali seviyesi 8 üzerindedir. Alkali damlalar vasıtası ile de alkali seviyesi düşük suların PH'ı yükseltilebilmektedir. Ancak su molekül yapısı küçük olmayan alkali suların çok fayda göstereceği beklenemez. Alkali su aynı zamanda iyonize halde olmalıdır ki mucizevi etkilerini gösterebilsin. Piyasada her alkali su için "live water", "canlı su", "yaşayan su" tabirleri yapılmaya başlandı bu çok yanlış bir şey. Aktive edilmemiş bir su canlı olamaz canlanamaz.